پنجشنبه 1399/09/20 - 00:39 khozestan-admin

بازدید فرمانده سپاه از طرح های محرومیت زدایی در اهواز

با همکاری گروههای جهادی و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در خوزستان اقدامات گسترده برای رفع مشکلات مردم و محرومیت زدایی در مناطق محروم استان در حال انجام است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی خوزستان؛ سردار حسین سلامی بعد از ظهر امروز در ادامه سفر به استان خوزستان بیان کرد: هدف اصلی از سفر به این استان بازدید از مشکلاتی است که بر اثر بارش شدید باران در روزهای اخیر در شهرهای اهواز و ماهشهر و بندر امام و سایر شهرها که رخ داده است.

وی هدف دیگر از این سفر را گفت‌وگو با مردم و دیدن مشکلات آنها از نزدیک دانست و افزود: با توجه به بازدیدهایی که در این زمینه انجام شد، متوجه شدیم که خسارت‌های قابل‌توجهی به مردم خوزستان وارد شده است.

 

 

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی با اشاره به خسارت‌های قابل توجه به مردم در سیل اخیر افزود : با مشارکت گسترده سپاه ولیعصر عج خوزستان و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در روز‌های اخیر مسیل هایی برای انتقال آب‌های سطحی درصورت آبگرفتگی مجدد تعیین شده است .

 

وی گفت : تعمیر منازل مسکونی آسیب دیده و همچنین جایگزین سازی وسایل خانگی مردم که در آبگرفتگی اخیر دچار خسارت شده اند از سوی سپاه در حال انجام است .

 

سردار سلامی همچنین در بازدید از پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا در خوزستان افزود : روند اجرای این پروژه‌های عام المنفعه مطلوب است . 

 

وی گفت : قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا پروژه‌های مهمی از جمله تقاطع غیر همسطح میدان شهید چمران اهواز برای باز کردن گره ترافیکی این کلانشهر و پروژه ان جی ال ۳۲۰۰ برای جمع‌آوری گاز‌های مضرو سنگین و تبدیل آن‌ها به فرآورده‌های ارزشمند در صنعت پتروشیمی با بهره اقتصادی را در دست اقدام دارد . 

سردار سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا هم در این زمینه گفت : پروژه تقاطع غیر همسطح میدان شهید چمران اهواز نیمه اول سال آینده و فاز اول پروژه ۳۲۰۰ ان جی ال پتروشیمی در ابتدای سال آینده به بهره برداری کامل می‌رسند .

 

وی افزود : همچنین پروژه رسیدگی به مناطق حاشیه‌ای کلان‌شهر‌ اهواز در قالب عملیات بهسازی معابر در حال انجام است که برای تکمیل آن نیاز به همراهی مسئولان و شهرداری است . 

 

سردار حسن شاهوارپور فرمانده سپاه ولیعصر عج خوزستان هم گفت : گروه‌های جهادی تا زمان پایان مشکلات در کنار مردم هستند و تاکنون اقدامات گسترده برای رفع مشکلات مردم به ویژه در سیل و آبگرفتگی اخیر انجام داده اند .

در ادامه این سفر سردار سلامی از منطقه محروم منبع آب اهواز نیز بازدید کرد .