دوشنبه 1400/02/27 - 08:47
دوشنبه 1400/02/27 - 08:47 khozestan-admin

توسعه ی کشاورزی و اشتغال سرفصل تفاهم نامه بسیج سازندگی با جهاد کشاورزی

امضای تفاهم نامه همکاری بسیج سازندگی سپاه ولیعصر (عج) خوزستان با جهاد کشاورزی برای محرومیت زدایی وتوسعه طرح‌های اشتغالزای کشاورزی در شهرستان لالی صورت گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی خوزستان؛ 

سرهنگ زبیدی، مسئول بسیج سازندگی خوزستان عنوان کرد:  تفاهم نامه همکاری بسیج سازندگی و جهاد کشاورزی برای تکمیل طرح احداث ایستگاه پمپاژ هارکله لالی امضا شده است.

سرهنک زبیدی اضافه کرد: از آن جا که رسالت بسیج سازندگی توسعه و محرومیت زدایی است ادامه این طرح کمک شایانی به آبرسانی، جهش تولید و اشتغال در شهرستان لالی  می کند. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: این طرح کشاورزی در سال ۱۳۸۶، در منطقه هارکله لالی با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال جهت احداث ایستگاه پمپاژ، خط انتقال، شبکه آبیاری و کاشت نهال و با هدف گسترش تولیدات باغی، رفع محرومیت زدایی و اشتغال ، آغاز شد.

 

خدارحم امیری زاده با بیان اینکه جهاد نصر نیز از محل طرح ۵۵۰ هزار هکتاری، یکصد میلیارد ریال برای پیش روی این طرح اختصاص داد افزود: در این طرح، ۴۵۰ بهره بردار مشغول و ۳ شرکت تعاونی تولید با اشتغالزایی برای یک هزار و ۵۰۰ نفر، شروع به فعالیت کرده اند.

 

وی اظهار داشت: بیش از ۵ هزار تن انواع محصولات از جمله دستاورد‌های ایجاد طرح کشاورزی در لالی خواهد بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان، همکاری بسیج سازندگی برای گسترش طرح‌های کشاورزی را موثر دانست و با بیان اینکه شهرستان لالی دارای ظرفیت‌های کشاورزی بالایی ست، افزود: یکی از خروجی‌های این تفاهم نامه، رفع محرومیت در این شهرستان با توسعه طرح‌های زود بازده، دام و طیور، توسعه باغات و ... خواهد بود.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)