سه شنبه 1400/04/08 - 16:47 khozestan-admin

تجلی اقتصاد مقاومتی با کاشت سبزی ارگانیک در شهرستان رامشیر امکان پذیر است

اقتصاد مقاومتی نامی است آشنا که چند سالی است از سوی مقام معظم رهبری با رویکرد داخلی در حال ترویج است
اقتصادی که اگر همت کنند ایران را از هر لحاظ خود کفایی می کند و علاوه بر اینکه نیاز کشور برطرف می‌شود، حتی می توان تولیدات داخلی را به دیگر کشور های جهان صادر نمود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی خوزستان؛ متاسفانه در تفکر بیشتر مسئولان و مردم، اقتصاد مقاومتی یعنی یک کار اقتصادی با تولید بسیار انبوه و سود بسیار فراوان، در حالی که اقتصاد مقاومتی در اصل تعریف از تولید خرد آغاز می شود تا به تولید انبوه برسد و این مستلزم ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی از سوی مسئولان و همت مردم است.

در استان خوزستان شهرستان رامشیر کاشت و برداشت سبزی و صیفی جات انجام می‌شود.
آقای عباسی یکی از کشاورزان شهرستان رامشیر می‌ باشد که اقتصاد خانواده بردوش وی میباشد وی ابراز نمود :خدا رو شاکرم که با مشاوره ها و کلاس ها ی باعث شد تا بتوانم این اقتصاد را راه اندازی نمایم او اینکه از درآمدش راضی است و سبزی ترو تازه خود را هم به مشتری ثابت و هم به مشتری های سیارش در شهر می فروشد.
او افزود :اکثر مشتری ها وقتی یکبار خرید می کنند دیگر مشتری ثابت می شوند
این کشاورز اظهار کرد :همه مشتری ها می گویند که این سبزی ها تازه و خوش عطر و طعم هستند،  دلیل آن این است که در آنها از کود شیمیایی استفاده نمی‌شود و ارگانیک هستند.
سرهنگ منصوری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رامشیر در این خصوص اظهار کرد :در راستای اقتصاد مقاومتی بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه رامشیر با همکاری بسیج مهندسین و کشاورزی  در جهت تولیدات محصولات سالم کشاورزی در 9 ماهه سال 1400 اقدام به برگزاری کلاس های آموزشی در سطح شهر و روستا داشتیم.
وی عنوان کرد :در این راستا در برخی روستاها شهرستان رامشیر اکنون اقدام به تولیدات صیفی جات از جمله سبزی خوراکی نموده اند.

۱


دراین سرکشی جناب سرهنگ منصوری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه رامشیر و حاج آقا عسکر زاده مسئول حوزه محترم نمایندگی ولی فقیه ناحیه مقاومت بسیج سپاه رامشیر و آقای حقیقی مسئول مشارکت‌های کمیته امداد امام خمینی شهرستان و مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج سپاه جناب سروان احسانی نیا در این سرکشی حضور داشتند
در این دیدار جناب سرهنگ منصوری اززحمات برادر عباسی تقدیر و تشکر کرده و اظهار کرد که  مورد حمایت این ناحیه قرار گیرند  و برادر حقیقی وام مشاغل خانگی در اختیار این کشاورز زحمتکش قرار دهند.

 

۲

 

۳

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)