شنبه 1400/04/12 - 08:16 khozestan-admin

تفاهم نامه ای برای ایجاد دو هزار شغل برای جوانان خوزستانی 

تفاهم نامه ای بین کمیته امداد امام خمینی (ره) و بسیج سازندگی در راستای ایجاد دوهزار شغل برای مددجویان و کارآفرینان به امضا رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی خوزستان؛ سرهنگ زبیدی، مسئول بسیج سازندگی سپاه ولیعصر (عج) خوزستان اظهار کرد: در راستای دستیابی جوانان و به ویژه مددجویان به اشتغال پایدار و کارآفرینی این تفاهم نامه امضا شده است‌.

 

سرهنگ زبیدی با بیان اینکه آموزش محور اصلی توسعه و کسب و کار است گفت: مقررشده طبق این تفاهم نامه وام هایی تا سقف ۵۰ میلیون تومان در اختیار کارافرینان بسیجی و مددجویان قرار گرفته تا علاوه بر آموزش دیدن کسب و کار خود را راه اندازی کنند.

 

وی با اشاره به این موضوع که هدف از این وام های اشتغالزا حمایت از جوانان و ایجاد مشاغل است بیان داشت:ایجاد فرآیند دستیابی به اشتغال محرومان و نیازمندان، تجاری سازی، شروع کسب و کارهای دانش بنیان ، ایجاد نمایشگاه های تخصصی با طرح های دانش بنیان از مهمترین خروجی های این اقدام هستند.

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه ولیعصر (عج) خوزستان با تاکید بر ایجاد بانک مشاغل نوآورانه اضافه کرد:شناسایی و احصای ایده ها و مشاغل نوآورانه در سطح استان یعنی ما بتوانیم مشاغل نوآورانه در سطح استان را شناسایی وبه تحصیل مددجویان و کارآفرینان و شناسایی طرح های اشتغالزا که دارای اولویت هستندکمک کنیم.

 سرهنگ زبیدی با بیان اینکه یکی از کارهای مهمی که الان می توانیم انجام دهیم شناسایی بازار فروش محصولات است گفت: قرار است ۲۰۰ میلیارد تومان وام به دو هزار نفر برای ایجاد دو هزار کسب و کار صورت بگیردو برای بازدهی کسب و کار نیاز به برگزاری نمایشگاه های فروش هست.

وی از برگزاری ۱۵۰۰ دوره آموزشی تا توسعه همکاری با ۴۵۰ کارآفرین جهادگر گفت و ادامه داد: تشکیل و راه اندازی کانون خیرین، کاریابی برای ۵۰۰ مددجوی مستعد، تشکیل و راه اندازی ۲۰ مرکز نیکوکاری کارآفرینی، حمایت از اجرای ۱۰ طرح نوآورانه و دانش بنیان، شناسایی، هدایت، نظارت و ارزیابی ۱۰۰۰ طرح راهبری اشتغال، برگزاری دو نمایشگاه برای بازاریابی و فروش محصولات تولیدی، تامین و بهسازی فضای کسب و کار برای ۱۰۰ شغل از جمله اقداماتی است که در این تفاهم نامه صورت خواهد گرفت.

 

او در پایان اضافه کرد: شناسایی جهادگران کارآفرین و خدمت به اشتغال محرومین یکی از موضوعات مهم تفاهم نامه است، شناسایی جهادگران کارآفرینی که می خواهند به محرومین خدمت کنند حائز اهمیت است.

۱

 

۲

 

۳

 

۴

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)