یکشنبه 1400/05/03 - 18:09
سارا قنبری
khozestan-admin

شهد شیرین قرض الحسنه در کام زنبوردار خوزستانی 

گره کور اقتصاد در یک منطقه با اشتغال و کارآفرینی باز می شود، با حمایت از جوانان و دادن فرصت به آن ها می توان شاهد شکوفایی درخت توسعه و گسترش فرصت هایی برای جهش تولید بود،یک بانوی کارآفرین در شهرستان ایذه حرف و عمل خود را یکی کرد و پا به عرصه ی زنبورداری گذاشت و با وجود همه ی چالش های پیشرو اکنون یک بانوی موفق و کارآفرین در سطح شهرستان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی خوزستان؛ طرح پرورش زنبور عسل توسط خانم مریم حسینی از ابتدای سال‌ گذشته در دهستان مرغاب بخش مرکزی شهرستان ایذه آغاز شد که طی آن علاوه بر اشتغال برای خود فرد، شاهد اشتغال چندین نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شد.

خانم حسینی برنامه ریزی ها و مسئولیت صندوق حمایتی 

قرض الحسنه بسیج سازندگی شهرستان ایذه را عهده دار 

است.

 

اشتغال مستقیم 20 نفر با 250 عدد کندو در ایذه

 

در طرح زنبورداری خانم حسینی با 250 کندوی عسل شاهد اشتغال مستقیم 20 نفر نیروی کار زن و مرد در شهرستان ایذه بوده‌ایم.

 

مریم حسینی با اشاره به اجرای این طرح اشتغال‌زایی با استفاده از تسهیلات صندوق حمایتی بسیج سازندگی شهرستان ایذه اظهار کرد: در این طرح اعضای صندوق با مبلغ 150 هزار تومانی سرمایه‌گذاری می کنند و ماهیانه مبلغ 4 میلیون و 500 هزار تومان جمع‌آوری و در اختیار متقاضایان قرار می‌گیرد و ماهم با کمک این وام قرض الحسنه توانستیم در زمینه زنبورداری علاوه بر ایجاد اشتغال برای خود باعث روشن شدن چراغ کارآفرینی بانوان در شهرستان شویم. 

۱

 

شهد شیرین قرض الحسنه

 

این بانوی مسئول صندوق حمایتی اضافه کرد: در طرح پرورش زنبور عسل و کندوداری مذکور تعداد 20 نفر از جمله 10 نفر آقا و 10 نفر خانم که تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند به‌کارگیری شده و مشغول فعالیت هستند.

وی ادامه داد: 40 نفر نیز به صورت غیر مستقیم در قالب نیروی کار در کنار این طرح در حال انجام فعالیت بوده که آنها نیز از نیروهای تحت پوشش نهادهای یاد شده هستند.

 

۷۰۰ کیلو عسل سرمایه زنبورداری خانم حسینی 

حسینی با بیان اینکه مبلغ وام برای تمام اعضای متقاضی جهت سرمایه‌گذاری 4 میلیون و 500 هزار تومان است گفت: 250 عدد کندو در اجرای این طرح مورد استفاده قرار گرفته است و میزان عسل تولیدی از آن در طول سال 700 کیلوگرم بوده است.

چالش، جزء جدانشدنی هر اشتغال است 

وی با اشاره به مشکلات اجرای این طرح و سختی کار آن بیان کرد: مشکلات نبود و گرانی شکر، مکان نگهداری، چادر اسکان، دستگاه عسل‌گیری مکانیزه، بازار فروش در سطح استان و فصلی بودن مکان نگهداری زنبورها و نیاز به جابه‌جایی به مناطق مختلف شهرستان در طول ماه‌های مختلف از جمله مشکلات اجرای این طرح است.

او با بیان اینکه در صورت رفع مشکلات شاهد شکوفایی هرچه بیشتر و بهتر این طرح‌ها و توسعه آن در بین اقشار جویای شغل جامعه خواهیم بود گفت: خوشبختانه این کسب و کار همواره مورد توجه جوامع مختلف شهرستان بوده و با استفاده از این ظرفیت و تقویت آن میتوان به شکوفایی جهت تبدیل به یک صنعت بسیار سودآور در سطح شهرستان، استان و منطقه امیدوار بود.

۲

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)