حسن سهيلي فر با مدرک فوقليسانس کشاورزي، تقريباً ۵ سالي است که به اين کار مشغول است.
شناسه خبر :۱۹۲۱

قارچ سرمايه گذاري کم ، سود زياد

امروزه پرورش قارچ خوراکي اهميت بسزايي در کشور ما پيدا کرده است، با بالا رفتن هرروزه قيمت انواع محصولات پروتئيني خانواده گوشتي در کشور و کشف هرروزه مضرات اين نوع از مواد باعث باز شدن فضا براي ورود محصولات پروتئيني سالمتر و با ارزش غذايي بالاتر، همانند قارچ به فرهنگ مصرف عموم گرديده است و جا افتادن هرروزه فرهنگ مصرف باعث ايجاد توجيه اقتصادي ايدهآل در توليد قارچ شده است. همين مسئله موجب گرديده هرروزه جوانان و افراد با نبوغ بيشتري امکان توليد و پرورش و سودآوري آن در مقياس کوچک و بزرگ را بررسي کنند به همين بهانه به سراغ آقاي حسن سهيلي فر ۲۷ ساله رفتيم، وي داراي مدرک فوقليسانس کشاورزي است و در حال حاضر نيز دانشجوي مقطع دکترا ميباشد و تقريباً ۵ سالي است که به اين کار مشغول است.
نسخه مناسب چاپ

من با اجاره يک سالن ۳۰ متري کار خود را شروع کردم و در حال حاضر داراي ۴ سالن ۵۰ متري و ۲ سالن ۸۰ متري پرورش قارچ مي‌باشم. و الحمد الله با توليد بيش از ۴۰ تن در سال براي ۴ نفر به صورت مستقيم شغل ايجاد شده است.

 در دوران دانشجويي خيلي دوست داشتم در کنار تحصيل شغلي براي خود داشته باشم که بعد از تحقيق به اين نتيجه رسيدم که توليد قارچ سرمايه گزاري کم و سود خوبي دارد. پس در يک آموزشگاه فني و حرفه‌اي ثبت‌نام کردم و به‌صورت عملي و تئوري اين کار را ياد گرفتم و با اجاره يک سالن کار خود را شروع کردم و بعد از مدتي کار سرمايه‌اي جمع‌آوري کردم و با تسهيلاتي که از بسيج سازندگي گرفتم کار خود را گسترش دادم.

ميزان درآمد ماهانه اين کار به تلاش فرد، کيفيت قارچ توليدي و بازاريابي بستگي دارد؛ اما به‌طور ميانگين با آورده‌ي زير ۱۰ ميليون تومان و راه‌انداز يک سالن ۵۰ متري که ۶ تن  ظرفيت کمپوست دارد مي‌توان درآمد ۱/۵ الي ۲ ميليون تومان در ماه داشت.  اين در صورتي است که محصول به صوت فله به فروش رسد که در صورت بسته‌بندي اين ميزان افزايش خواهد داشت. امروز اکثر قارچ توليدي ما در داخل استان مصرف مي‌شود.

    وي در کنار تحصيل در مقطع دکترا و اداره چندين سالن پرورش قارچ، کار آموزش و مشاوره اين حرفه را به‌صورت رايگان به علاقه‌مندان و توليدکنندگان جوان انجام مي‌دهد؛ و از اين طريق کمک خوبي به اشتغال تعدادي قابل‌توجهي از جوانان نموده است.

مراحل توليد قارچ

   تهيه بستر کشت، اين مرحله در واحد کمپوست سازي که مجزا از واحد پرورش است صورت مي‌گيرد و واحدهاي پرورش قارچ کمپوست بذر زده‌شده و آماده را از واحد کمپوست سازي تهيه مي‌کنند. دوره‌ي پرورش قارچ دو فاز است. فاز رويش و فاز زايش که هر دوره تقريباً ۲۴ روز طول مي‌کشد.

    در فاز رويش کار ما فقط فراهم کردن شرايط براي رشد ميسيليوم است. براي رشد بهتر ميسيليم ها در بستر کشت معمولاً دماهايي در حدود ۲۴-۲۷ و رطوبت ۷۵-۸۵ درصد و کربن.۵ درصد يا ۵۰۰۰PPM تنظيم مي‌گردد. در اين شرايط در حدود ۱۱-۱۴ روز طول مي‌کشد تا ميسيليوم ها بستر کشت را کاملاً فراگيرند. استفاده از خاک‌پوششي يکي از مراحل مهم پرورش به‌حساب مي‌آيد و وجود آن براي تبديل فاز رويشي به فاز زايشي و همچنين تأمين رطوبت موردنياز قارچ ضروري است و از تبخير رطوبت بستر جلوگيري مي‌کند و تکيه‌گاه مناسبي براي استقرار اندام‌زايشي به وجود مي‌آورد. خاک‌پوششي بايد تحت درجه حرارت ۶۰ به مدت ۸ ساعت پاستوريزه شده باشد تا از رشد برخي آلودگي‌ها جلوگيري شود و همچنين آلودگي‌ها و ميکروب‌هاي موجود در آن از بين رود. بعد از گسترش ميسيليوم در خاک‌پوششي با کربن دي‌اکسيد بالا سپس شروع به افزايش هواي آزاد به‌منظور کم کردن کربن و زياد کردن اکسيژن سالن و همچنين کم کردن دما شرايط براي وارد شدن شوک به اندام رويشي فراهم مي‌شود و قارچ‌ها براي تکثير نسل خود از رشد رويشي به رشد زايشي تبديل مي‌شوند. در اين مرحله بهترين دما براي رشد دماي ۱۷-۱۸ و رطوبت ۶۰-۷۰ و ميزان کربن کمتر از ۱۰۰۰PPM است.

 در اين کار کنترل  شرايط محيطي و بهداشتي   اعم از سالن ، لباس، وسايل برداشت و بهداشت کارکنان و همچنين کنترل آلودگي‌هاي بستر کشت به‌منظور جلوگيري از خسارات احتمالي صورت مي‌گيرد.

برداشت به‌وسيله‌ي کارکنان صورت مي‌گيرد و از هر تن تقريباً ۳۰۰ کيلو قارچ درجه‌يک برداشت مي‌شود.

تحقيقات پزشكي نشان مي‌دهد كه با خوردن قارچ، دستگاه دفاعي بدن تقويت مي‌شود، طول عمر افزايش مي‌يابد، كلسترول خون پايين مي‌آيد، گردش خون در بدن بهبود مي‌يابد. ويروس‌ها از بين مي‌رود، از بروز بيماري‌هاي قلبي جلوگيري مي‌شود. قارچ مقدار زيادي كربوهيدرات و آهن دارد پزشكان به بيماران ديابتي و افرادي كه به تقويت دستگاه ايمني بدن خود اهميت مي‌دهند و كساني كه برنامه خاص غذايي (رژيم) دارند خوردن قارچ را توصيه مي‌کنند. قارچ‌هاي خوراكي و مخصوصاً قارچ تازه حاوي مقادير فراوان پروتئين موردنياز بدن است كه از اين نظر ميزان پروتئين آن حدود ۲ برابر پروتئين اغلب سبزيجات و ساير حبوبات است. به‌طورکلي ارزش بالاي پروتئين قارچ و قابليت هضم پذيري بالاي آن باعث شده كه مصرف آن براي سالمندان و خردسالان بسيار توصيه گردد. يكي از مهم‌ترين ويژگي‌هاي قارچ كه باعث شده متخصصين تغذيه آن را بسيار توصيه كنند در صد کم‌چربي آن است لذا كساني كه از رژيم غذايي لاغري در برنامه غذايي‌شان استفاده مي‌کنند مي‌توانند از قارچ بهره ببرند و به‌هيچ‌وجه نگران بالا رفتن چربي خونشان نباشند. قارچ خوراكي داراي ميزان چشم‌گيري پتاسيم، آهن و مس است و قادر است فسفر موردنياز بدن را به‌طور كامل تأمين كند. كلاهك قارچ سرشار از فسفر است و يكي از مهم‌ترين تركيبات موجود در قارچ كه بسيار موردتوجه قرار مي‌گيرد اسيدفوليک موجود در آن است. در حال حاضر يكي از مهم‌ترين علت‌هاي کم‌خوني در افراد به‌خصوص در خانم‌هاي باردار كمبود اسيدفوليک است.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها