شناسه خبر :۲۱۲۳

اخلال در توسعه سرمایه‌گذاری به دلیل موانع دستگاه‌های دولتی

استاندار خوزستان گفت: موانع پیشرو به وسیله دستگاه‌های اجرایی و دولتی خیلی زیاد است و توسعه سرمایه‌گذاری را با مشکل روبه‌رو می‌کند.
نسخه مناسب چاپ

 

 غلامرضا شریعتی در شورای برنامه‌ریزی استان خوزستان با بیان اینکه ارتباط مستمر و درستی بین کارگروه‌ها و دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی استان برقرار شود اظهار داشت: یکی از مواردی که دبیران کارگروه‌ها از آن نارضایی هستند عدم توجه به مصوبات در شورا است.

وی افزود: اینکه ارتباط خوبی بین کارگروه‌ها و شورا برقرار نمی‌شود یک خلل است بنابراین با هدف ایجاد ارتباطی مستمر کارگروه‎ها مصوبات را به دبیرخانه شورا ارسال کنند تا برای تصویب آن اقدامات لازم صورت گیرد.

استاندار خوزستان خطاب به یکی از مدیران که از تعداد زیاد جلسات گلایه‌مند بود بیان کرد: قبول دارم که تعداد جلسات زیاد و این موضوع وقت‌گیر است ولی این موضوع را نیز قبول کنید که اگر فقط ذیل کارگروه‌ها حرکت کنیم کارها به طور کامل انجام نمی‌شوند و مشکلات باقی می‌مانند.

وی با بیان اینکه به موانعی که برای سرمایه‌گذاری در استان وجود دارد توجه کنید که چه مقدارش قانونی و چه مقدارش غیرقانونی است، گفت: موانع پیشرو به وسیله دستگاه‌های اجرایی و دولتی خیلی زیاد است و توسعه سرمایه‌گذاری را با مشکل مواجه می‌کند بنابراین برگزاری این جلسات برای رفع این موانع است.

شریعتی با اشاره به پروژه راه‌آهن بندر امام به خرمشهر عنوان کرد: این پروژه از اهمیت اقتصادی زیادی برخوردار است ولی برای مسائل محیط زیستی این طرح چندین بار به تهران رفته‌ام؛ باید بین دستگاه‌ها با برگزاری جلسات هماهنگی ایجاد شود.

وی تصریح کرد: در سال آینده ۴.۴ میلیارد دلار برای توسعه مخازن نفتی در سطح کشور در نظر گرفته شده که بیش از ۷۵ درصد آن در خوزستان قرار دارد، اکنون در این زمینه در حال پیگیری هستیم. این امر اشتغال خوبی در استان ایجاد می‌کند همچنین مسئولان مربوطه نیز خواسته‌اند موانع پیشرو را رفع کنیم تا فاینانس کار در مدت معین حل و انجام شود.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: بنگاه‌های کوچک و متوسط که در رشد اشتغال در حوزه صنعت و نیز تولید ناخالصی استان نقش اساسی دارند باید بیشتر از پیش ایفا شود.

وی با تاکید بر اینکه کارگروه‌ها حتما مصوباتشان را ارائه دهند، یادآور شد: دستگاهی که وظایفش را با برنامه‌ریزی و پیگیری پیش می‌برد برای تخصیص سهم، بیشتر به آن توجه می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها