نشست خبری هفته بسیج سازندگی
شناسه خبر :۷۶۵۹

خدمت‌رسانی ۷۲۲ گروه جهادی به سیل‌زدگان خوزستان

معاون هماهنگ کننده سپاه خوزستان گفت: بیش از ۱۸ هزار و ۷۰۰نفر در قالب ۷۲۲گروه جهادی به سیل‌زدگان خدمات‌رسانی کردند؛ همچنین ۶۸ موکب از دیگر استان‌ها آمده و روزانه ۱۲۰هزار پرس غذا آماده و توزیع می‌شد.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، نشست خبری هفته بسیج سازندگی و هفته عقیدتی سیاسی با حضور حجت‌الاسلام رستگار، نماینده ولی‌فقیه در سپاه، سرهنگ حاجتی، معاون هماهنگ کننده سپاه ولیعصر و مسوول بسیج سازندگی سپاه در دفتر خبرگزاری فارس اهواز برگزار شد.

سپاه باید ضمن پیشرو بودن دیگران را نیز به حرکت درآورد

حجت‌الاسلام عبدالرضا رستگار، نماینده ولی‌فقیه در سپاه، ضمن اشاره به شخصیت شهید مطهری به عنوان معلم بزرگ، اظهار کرد: شهید مطهری یک شخصیت فرازمانی و فرامکانی بود که در فرهنگ انقلاب اسلامی ذوب شده بود و حرف زدن از شخصیت ایشان آسان نیست، وی یک الگو برای ماست و باید تفکرات این معلم بزرگ را زیربنای تفکرات خود قرار داد.

وی افزود: سپاه، پاسدار انقلاب اسلامی است و این به این معنی است که در هرکجا نیاز باشد سپاه باید حضور پیدا کرده و پابه‌پای انقلاب حرکت کند؛ سپاه باید ضمن پیشرو بودن دیگران را نیز به حرکت درآورد و در هرکجا که نیاز بود به عنوان نیروی مکمل و در تمامی جهات حضور پیدا کند.

رستگار بیان کرد: وقتی که طبق قانون، سپاه اینچنین وظیفه سنگینی دارد لذا نیاز به وجود نماینده‌ای توسط مقام معظم رهبری احساس شد و دستوری مبنی بر حضور نماینده‌ای در راستای تحقق چهار محور ارتقا معنویت، بصیرت، روحیه جهادی و ولایتمداری داده شد.

وی افزود: سپاه از زمان تشکیل تا به امروز یک لحظه انحراف زاویه از انقلاب اسلامی نداشته است و مقتدرانه توانسته محب مومنین و مورد غضب دشمنان اسلام و انقلاب باشد و آیه " اشداء علی کفار و رحماء بینهم" را تحقق ببخشد.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه عنوان کرد: چه چیزی باعث شده که سپاه در تمامی زمینه‌ها در خط مقدم باشد؟ و آن چیزی نیست مگر باورهای پاسداران ما که برگرفته از آموزه‌های دینی و اسلام ناب محمدی است و ما برای ارتش مکتبی شدن در کنار انقلاب اسلامی به راحتی این باورها را به دست نیاوردیم.

وی افزود: انواع جنگ‌ها بر سر انقلاب ریخته می‌شود اما انقلاب پایدار مانده است و اگر ما خواستار ایستادگی در برابر دنیای استکبار باشیم باید این باورها را تقویت کنیم که در این مسیر به رسانه‌های مقتدر نیز نیازمندیم چرا که رسانه مانند معجزه است و عنصر زمان و مکان را به صفر می‌رساند و می‌تواند دنیایی را در قابی کوچک نشان دهد و لذا رسانه‌ها باید بیشتر به ارزش‌های انقلاب و خدمات نیروهای انقلابی بپردازند.

حضور بیش از ۱۸هزار و ۷۰۰نفر در قالب ۷۲۲گروه جهادی 

میراحمدرضا حاجتی، معاون هماهنگ کننده سپاه خوزستان در بخش دیگری از این نشست ضمن اشاره به اهمیت مقام معلمان در ۴۰ساله انقلاب، اظهار کرد: اگر جلوی همه توانستیم در این ۴۰سال انقلاب ایستادگی کنیم همه به مدد معلمان شهیدی چون شهید مطهری است که جان خود را در این مسیر فدا کردند و من روز معلم را به این عزیزان تبریک میگویم.

 

وی در بخش دیگری افزود: در این بحران سیل سنگینی که استان را فرا گرفت، با لطف الهی، درایت مردم و قلم اصحاب رسانه توانستیم آن را پشت سر بگذاریم البته نباید فراموش کرد که اقدامات اصلی را بلافاصله بعد از بحران و در راستای رصد نیازهای مردم باید شروع کرد و حتی بر سفره‌های مردم سیل‌زده رفت و حداقل ارزاق ماه مبارک رمضان را برای آنان تامین کرد.

حاجتی خطاب به اصحاب رسانه، عنوان کرد: یک سرهنگ ارتش در بحران سیل خود را پلکان پیرزنی می‌کند و در قاب دوربین شما کشف می‌شود و ما نیازمند رصد کردن و قلم‌زنی شما هستیم تا در مقابله با مخالفین و معاندین در فضای مجازی بایستیم و آن‌ها را زمین‌گیر کنیم؛ اگر مطالبات مردم در حوزه رسانه استان توزیع شود قطعا مردم به رسانه‌ها اعتماد خواهند کرد اما ما در استان غول رسانه‌ای در جهت مقابله با افکار منفی معاندین نداریم و قدرت رسانه استان حرکت آن‌ها را باید خنثی کند.

وی در رابطه با خدمات عمرانی و غیرعمرانی سپاه در بحران سیل افزود: ۱۵۰دستگاه اتوبوس جهت سهولت در جابه‌جایی سیل‌زدگان، ۳۱۱شناور شامل قایق‌های دونفره، بلم و ..، ۵هلی‌کوپتر در اهواز به ضمیمه پروازهای لحظه‌ای که حتی در صورت نبود شناورها از آنها استفاده می شد، ۴۹۳دستگاه و ماشین‌آلات سنگین در حوزه مهندسی، ۷۵۰ دستگاه خودرو سنگین جهت جابه‌جایی در مناطق دور از دسترس، ۸۰۰سرویس بهداشتی، ۲۰۰حمام، بیش از یک میلیون و ۵۰۰هزار گونی، ۱۵۰هزار سرویس خاک و ۱۰سالن ورزشی تنها بخشی از خدمات ما در بحران سیل بود.

حاجتی بیان کرد: بیش از ۱۸هزار و ۷۰۰نفر در قالب ۷۲۲گروه جهادی و با ۱۷پادگان جهت جابه‌جایی و خدمات‌رسانی به مردم فعالیت می‌کردند همچنین به دستور سردار قاسم سلیمانی، ۶۸ موکب از دیگر استان‌ها آمده و روزانه ۱۲۰هزار پرس غذا آماده و توزیع میکردند.

وی افزود: در حوزه پروژه‌های عمرانی که توسط بسیج سازندگی ارائه شد ۵۷۸پروژه و به ارزش بالغ بر ۱۶میلیارد تومان تعریف شده است، همچنین در بخش غیر عمرانی ۷۵۰پروژه را برای سال جاری در نظر گرفته‌ایم.

معاون هماهنگ کننده سپاه خوزستان گفت: در بحث پروژه‌های عمرانی، احداث ۲۱۰واحد مسکونی برای مددجویان کمیته امداد، احداث ۱۰پل روستایی، ۴۰سرویس بهداتشی و حمام برای روستاهای محروم، ترمیم ۹۷مزار شهید، احداث ۶حوزه علمیه و احداث ۶ مجموعه ورزشی روباز را در احمد فداله در دستور کار خود داشتیم که عملی شد همچنین در بخش غیرعمرانی، ۲۶۰ جهیزیه، خرید و توزیع بیش از ۴۵۰۰بسته غذایی، تامین و توزیع بیش از ۱۵۰۰ قلم وسائل ورزشی و توزیع ۲۵۰۰بسته غذایی توسط قرارگاه ابوالفضل را توانستیم در کارنامه خود به ثبت برسانیم.

وی افزود: در حوزه صندوق‌های قرض‌الحسنه اقدامات جالب و موثری از جمله افتتاح بیش از ۴۴۸ صندوق در شهرستان‌ها و با ارزش بیش از ۱میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان صورت گرفت که تا به امروز ۷۰۰میلیون تومان به روستاییان وام تعلق گرفته است و ان‌شاءالله بتوانیم در بسیج سازندگی کارهای عظیم‌تری انجام دهیم.

ساخت ۵۰۰واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده استان 

سرهنگ بهرام ممبینی، مسؤول بسیج سازندگی سپاه استان، ضمن اشاره به تاریخچه تاسیس بسیج سازندگی، اظهار کرد: بسیج سازندگی در راستای مطالبه رهبری و در جهت محرومیت‌زدایی و پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان طراحی و تشکیل شد که از سال ۱۳۷۹ تا به امروز توانسته اقدامات موثر بیشماری را انجام دهد.

وی افزود: در سال جاری افتتاح طرح‌های اقتصاد مقاومتی توسط ریاست سپاه را در دستورکار خود داریم و ۳۱۳جهادگر را به نیت ۳۱۳یار امام زمان(عج) و در یک اردوی یک روزه به مناطق سیل‌زده اعزام خواهیم کرد همچنین قرار است ۱۸هزار واحد مسکونی در نقاط سیل‌زده سراسر کشور ساخته شود که ۵۰۰ واحد مسکونی بر عهده سپاه استان خوزستان است.

ممبینی عنوان کرد: مبلغی به ارزش ۲میلیارد و ۳۷۰میلیون تومان در بخش پروژه‌های عمرانی هزینه شد و دو هزار پروژه برای استان در نظر گرفته شده که ۶۰۰مورد آن وارد فاز عملیاتی شده است و ان‌شاءالله تا پایان بهمن‌ماه سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی افزود: در بحث بیابان‌زدایی نیز فعالیت خود را از سال ۹۴آغاز کردیم که در همین راستا ۱۰۰هکتار از زمین‌های هندیجان به‌صورت ۱۰۰درصدی تکمیل و تحویل داده شد؛ همچنین ۳۲۰۰هکتار از زمین‌های بایر را در منطقه غیزانیه در جهت مقابله با ریزگردها زیر کشت قرار دادیم که تا به امروز ۸۰درصد این پروژه عملی شده است.

انتهای پیام/

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها