شناسه خبر :۷۷۵۷

خدمات گروه‌های جهادی آرامشی است بر آلام سیل‌زدگان

مدیر گروه جهادی شهید احمدی روشن با بیان این‌که خدمات گروه‌های مختلف آرامشی بر آلام سیل‌زدگان خوزستان است گفت: دلیل حضورمان در این مناطق و کمک‌رسانی به مردم و لبیک به فرمان رهبر است.
نسخه مناسب چاپ

 

خدمات گروه‌های جهادی آرامشی است بر آلام سیل‌زدگان خوزستانبه گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان، بسیاری از گروه‌های جهادیهمزمان با وقوع سیل در استان‌ها کشور عزم خود را جزم کرده و پای به رکابکمک‌رسانی به سیل‌زدگان پرداختند.

برخی از درس، زندگی و کار خود زدند، برخی دیگر کار اخروی را جایگزین کار‌های دنیوی کردند و باتوجه به حرفه خود به خدمات‌رسانی پرداختند. گویا همه خود را سیل‌زده و امدادرسانی و خدمت به برادر و خواهر را از گوشت و پوست خود می‌دانستند.

تعداد بسیاری از جوانان انقلاب اسلامی در قالب گروه‌های جهادی در لبیک به بیانات رهبرمعظم انقلاب در مناطق سیل‌زده کشور حضور یافتند و هریک باتوجه به توانایی و تخصص از احداث سیل‌بند تا مشاوره اجتماعی و معاینه پزشکی از انجام هیچ کاری دریغ نکردند.

اما این جوانان از کوتاهی برخی مسئولان در امر کمک‌رسانی گله دارند، که در همین راستا با زهرا اسدی مدیر گروه جهادی شهید احمدی روشن به گفتگو پرداختیم تا انعکاسی برای دغدغه‌های از سر دلسوزی آن‌ها باشد.

وی با ابراز تأسف از عدم همکاری مسئولان دستگاه‌های دولتی با مردم سیل‌زده، گفت: مردم با وجود آن که زندگی خود را از دست داده‌اند، اما با توجه به شرافت خود شهر سوسنگرد را از سیل نجات دادند.

مدیر گروه جهادی شهید احمدی روشن ادامه داد:‌ای کاش حداقل یک مسئول در میان مردم سیل‌زده این روستا‌ها حضور پیدا می‌کرد تا از آلام کاسته و التیامی بر رنج و سختی آن‌ها باشد. برخی از مسئولان نه تنها در این حرکت گام برنمی‌دارند بلکه بر درد مردم اضافه می‌کنند.

وی با اشاره به این‌که مردم از حضور نیرو‌های جهادی و افراد کمک‌رسان به آن‌ها آرامش پیدا می‌کنند، بیان کرد: حضور نیرو‌هایی از تمامی اقوام کشور باعث شده تا مردم سیل‌زده احساس کنند که تمام ایران اسلامی در کنار آن‌ها هستند و در روحیه سیل‌زدگان بسیار تأثیرگذار بوده است.

اسدی گفت: خادم مسجد روستای شاکریه پیش از نجات دادن خانه شخصی خود از سیل و آب، وسایل مسجد را جمع‌آوری کرده تا به آن‌ها آسیبی وارد نشود. با وجود آن که مردم در چادر نصب شده بر روی سیل‌بند زندگی می‌کنند، اما صدای اذان پخش و نماز برگزار می‌شود.

مدیر گروه جهادی شهید احمدی روشن با بیان این‌که نیرو‌های آتش‌نشانی در روستا‌های سوسنگرد حضور پیدا نکردند تا منازل مردم را شستشو کنند، افزود: منازل مردم مملو از گل و لای و لجن شده است و‌لی کاش مسئولان با اعزام تجهیزات نسبت به شستشوی منازل اقدام می‌کردند.

وی با اشاره به این‌که تمام امید مردم به مسجد، مدرسه و شبکه بهداشت است که هر سه مورد سرشار از گل و لای هستند، عنوان کرد: با وجود همه مشکلات برای مردم سیل‌زده در هنگام برگزاری مراسم یا ویژه‌برنامه شاهد حضور گسترده آن‌ها هستیم.

اسدی اظهار داشت: در هنگام برگزاری کلاس نقاشی، سوژه تمامی کودکان سیل و آب است که بر روی کاغذ‌های نقاشی نمایش داده می‌شود. برگزاری کلاس‌های فرهنگی و تفریحی موجب افزایش روحیه سیل‌زدگان شده، اما متاسفانه برخی از افراد از حضور خواهران در مناطق مخالفت می‌کنند.

مدیر گروه جهادی شهید احمدی روشن گفت: نیرو‌های جهادی حضور در مناطق سیل‌زده را وظیفه خود می‌دانند چرا که مقام معظم رهبری فرمان حضور در مناطق را دادند و تمامی گروه‌های به حکم رهبری حضور پیدا کردند.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها