شناسه خبر :۷۷۶۱

مردم برای حل مشکل فاضلاب در گلدشت اهواز پای‌کار آمدند

پس از اعتراض مردم منطقه گلدشت اهواز در خصوص وضعیت فاضلاب در این منطقه، تعدادی از نیروهای جهادی، طلاب و مردم منطقه دست‌ به‌کار شدند و با کمترین امکانات در تلاش هستند که راه عبور فاضلاب را باز کنند.
نسخه مناسب چاپ
 

 

مردم برای حل مشکل فاضلاب در گلدشت اهواز پای‌کار آمدند

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، سیلاب خوزستان چند روزی است که فروکش کرده است و بسیاری مردم به روستاها و خانه‌های خود بازگشته‌اند، در این میان اما مردم غرب اهواز همچنان درگیر پیامد سیل هستند.

روان‌آب‌های غرب اهواز اکنون پس از روزها به تالاب و گندآب تبدیل شده است، صدای اعتراض به حق مردم را درآورده است.

هفته گذشته تعدادی از مردم گلدشت اهواز با حضور در صحن علنی جلسه شورای اسلامی شهر اهواز در خصوص وضعیت نامناسب فاضلاب در این منطقه و تهدید سلامتی مردم منطقه اعتراض کردند.

حال پس از اعتراض مردم تعدادی از نیروهای جهادی، طلاب و مردم منطقه دست‌به‌کار شدند و با کمترین امکانات در تلاش هستند که راه عبور فاضلاب را باز کنند.

 

 

 

برای حل معضل فاضلاب در اهواز نیاز به یک عزم ملی است

حجت‌الاسلام جاسم موسی پور عضو شورای اسلامی شهر اهواز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اظهار کرد: پس از سیلاب در منطقه غرب اهواز و جمع شدن آب به دلیل احداث سیل‌بندهای متعدد در پشت مناطق عین دو، کوی سیاحی، مندلی، گلدشت و گلبهار مسیر خروجی فاضلاب بسته شده است.

وی افزود: جمع‌ شدن آب در این مناطق که اکنون به گندآب تبدیل شده است که به گفته متخصصان بهداشت غرب اهواز، خطر جدی سلامتی کودکان و مردم منطقه را تهدید می‌کند.

عضو شورای اسلامی شهر اهواز عنوان کرد: با حضور اهالی منطقه گلدشت، نیروهای مردمی و جهادی و طلاب از حوزه علمیه کوی علوی اقداماتی برای هدایت روان‌آب‌ها و فاضلاب به سمت کانال‌های سلمان و شهید چمران انجام شد.

وی گفت: بخشی از اقدامات باید توسط دستگاه‌های مختلف ازجمله شهرداری و آبفا با استفاده از ماشین‌آلات انجام شود.

موسی پور گفت: معضل فاضلاب گریبان‌گیر بسیاری از مناطق شهر اهواز است و در جاده‌های ساحلی باعث ریزش و ایجاد چاله‌های عمیق شده است که ظاهر اهواز را شبیه به یک شهر جنگ‌زده کرده است.

وی افزود: برای حل معضل فاضلاب در اهواز نیاز به یک عزم ملی است و از عهده شهرداری و آبفا خارج است و اگر به همین شکل به فصل پاییز و زمستان برسیم یک بحران رخ می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس، وضعیت فاضلاب و آب‌های جمع شده در پشت مناطق غرب اهواز حاکی از آن است که بحران همچنان در اهواز ادامه دارد و نیازمند توجه ویژه از طرف مسؤولان استانی است.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها