شناسه خبر :۷۷۶۲

۲۰۰ طلبه همزمان با ماه رمضان در روستاهای سیل‌زده خوزستان حضور یافتند

مسئول ستاد مردمی کمک به سیل‌زدگان خوزستان از حضور ۲۰۰ طلبه و روحانی در ۲۰۰ روستای سیل‌زده استان خوزستان همزمان با ماه مبارک رمضان خبرداد و گفت: به دنبال برپایی ۲۰۰ موکب خدمات‌رسان با هدف فعالیت فرهنگی و کاهش آلام مردم هستیم.
نسخه مناسب چاپ

200 طلبه همزمان با ماه رمضان در روستاهای سیل‌زده خوزستان حضور یافتند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، حجت الاسلام محمدرضا حبیب‌پور در جلسه تبیین کمک‌رسانی‌های انجام شده توسط ستاد مردمی کمک به سیل‌زدگان خوزستان نحوه خدمات‌رسانی نیروهای جهادی و مردمی را تداعی کننده هشت سال دفاع مقدس برشمرد و اظهار داشت: مردم در این فرصت پیش آمده دین خود را ادا و به نحوه احسن به کمک‌رسانی به سیل‌زدگان شتافتند.

وی با اشاره به این‌که بحران سیل در استان خوزستان همچنان ادامه دارد، بیان کرد: بیش از ۴۰۰ تا ۵۰۰ خانواده در چادر زندگی و بسیاری از روستاها نیز به زیرآب رفته و برخی فاقد نیازهای اولیه و راه‌های مواصلاتی هستند.

مسئول ستاد مردمی کمک به سیل‌زدگان خوزستان با اشاره به استمرار کمک‌رسانی به سیل‌زدگان استان، خاطرنشان کرد: گروه‌های جهادی، مردمی و خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان تا مواقع نیاز آنها ادامه و همواره پشتیبان مردم هستند.

وی به استمرار کمک‌رسانی‌ها حداقل تا دو ماه آینده و در دو راهبرد اساسی به سیل‌زدگان اشاره و ادامه داد: این راهبردها در زمینه فعالیت‌های فرهنگی و خدماتی است که در بخش نخست گروه‌های دامپزشکی، مهندسی، تأسیسات و حقوقی به خدمات‌دهی می‌پردازند.

حجت الاسلام حبیب‌پور با اشاره به حضور رابط بین ستاد مردمی کمک به سیل‌زدگان خوزستان با روستاها، افزود: از این طریق نیازمندی‌ها مردم سیل‌زدگان تهیه، تأمین و برای آنها ارسال می‌شود. از طریق ارتباط با استانداری خوزستان و هلال احمر نیز نیازمندی‌های سیل‌زدگان مطرح و تهیه می‌شود.

مسئول ستاد مردمی کمک به سیل‌زدگان خوزستان با اشاره به ضرورت تقویت مقوله شناسایی و مطالبه‌گری در زمینه خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان، بیان کرد: در همین راستا نهادهای دولتی به کمک‌رسانی خواهند پرداخت و در حضور عدم همکاری گروه‌های جهادی وارد میدان می‌شوند.

وی از حضور ۲۰۰ طلبه و روحانی در ۲۰۰ روستای سیل‌زده استان خوزستان همزمان با ماه مبارک رمضان خبرداد و گفت: به دنبال برپایی ۲۰۰ موکب خدمات‌رسان هستیم تا بتوان فعالیت‌های فرهنگی را تقویت و حجم آلام مردم سیل‌زده را کاهش داد.

حجت الاسلام حبیب‌پور با اشاره به آماده‌سازی بسته‌های غذایی و بهداشتی برای توزیع در نیمه ماه مبارک رمضان، خاطرنشان کرد: این بسته‌ها شامل مایحتاج مردم سیل‌زده و نیازهای اولیه است که در مناطق هدف توزیع می‌شوند.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها