سه شنبه 1401/11/04 - 07:58
با کارآفرینان؛

شغلی برای شیرین کردن کام مردم

همراه شدیم با کارآفرین رامشیری که در کارگاه کوچک خانگی خود برای شیرین کردن کام مردم شهرستان شیرینی پزی می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی خوزستان؛

بسیاری از کارآفرینان بزرگ از دل کارگاه های کوچک خانوادگی سر بر می آورند، حمایت از این کسب و کارهای کوچک و نوپا قدم های بزرگتری را به همراه خواهد داشت.

 

امیر شعبانی کارآفرین رامشیری با ۴۲ سال سن کار شیرینی پزی را از محیط کوچک خانه اش با همراهی همسر و فرزندانش آغاز کرده است و با حمایت های بیشتر می تواند محیط کارش را گسترش داده و اشتغال پایدار ایجاد کند.

امیر شعبانی اظهار کرد :8سال که این کار شروع کردم وباتوجه به علاقه ای که به تهیه کیک وشیرینی داشتم مورد استقبال همشهریان رامشیری قرار گرفت وتصمیم گرفتم کار ادامه بدهم.

او ادامه داد :اهالی شهرستان رامشیر خیلی حمایت می کنند وتقریبا یک روز در میان سفارش دارم درآمد زیادی نیست ولی برایم دلنشین است که ازهنری که دارم دیگران هم بهره می برند

وی گفت :درایام ماه مبارک رمضان زولبیا و بامیه هم آماده می کردم سفارش زیادی داشتم ولی به دلیل وقت گیر بودن ونوع خاصی این شیرینی که لازم است حتما در محیط کارگاهی باشد، نتوانستم ادامه‌ بدهم وفقط کیک وشیرینی خانگی وسنتی درست می کنم.

 

این کارآفرین درادامه گفت :درخواست برای کیک وشیرینی خانگی و سنتی آماده زیاد دارم ولی چون محیط نگهداری و یخچال ندارم مجبورم فقط به صورت سفارشی کار کنم، محیطی را بعنوان کارگاه ایجاد کرده ام ودرحال تکمیل آن هستم ولی برای خرید تجهيزات وسایل مورد نیاز، نیاز به حمایت دارم اگر کارگاه راه اندازی شود حداقل 2الی 3 نفر اشتغال ایجاد می کنم.

وی گفت :هم اکنون از خانواده به کمک من می آیند ولی اگر بتوانم کارگاه را ایجاد کنم وسایلی داشته باشم می توان 2الی 3نفر ثابت وبادرآمد خوب به کار بگیرم با توجه به اینکه سفارش زیادی روزانه دارم. 

 

 سرگرد ممبینی جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج رامشیر در بازدید از این محیط شغل خانگی از زحمات برادر شعبانی تقدیر و تشکر کرد و گفت:  ما در کنار شما کارآفرینان هستیم هدف از این بازدید ها آشنایی با کار آفرینان، و کمک به برطرف کردن مشکلات آنها و انعکاس به مراجع بالاتر برای رسیدگی و ارائه تسهیلات است، با همراهی  بسیج سازندگی و سپاه ناحیه رامشیر اتفاقات خوبی برای کار آفرینان رقم خواهد خورد.

 

 در این بازدید سرگرد ممبینی جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه رامشیر به نمایندگی از  سرهنگ منصوری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج رامشیر،  سرگرد احسانی نیا مسئول بسیج سازندگی ومحرومیت زدایی ناحیه مقاومت بسیج سپاه رامشیر،  سرگرد رضا خواجه مسئول اجتماعی ناحیه مقاومت بسیج سپاه رامشیر حضور داشتند.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.