چهارشنبه 1401/11/05 - 13:00
با جهادگران؛

روایت جهاد، بندی که رها میشد روستا را آب میبرد+فیلم

شکسته شدن سیل بند در روستای بنوار از توابع دهستان جفال بخش مرکزی شادگان و ورود به موقع جهادگران شهرستان شادگان جهت ایجاد سیل بند باعث جلوگیری از بحران بزرگ شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی خوزستان؛ 

گفتگو کردیم با یکی از جوانان جهادگر شادگان از اتفاقات شب بارانی در روستای بنوار  و همت جهادی برای کمک به مردم می گوید. 

 

حوالی ساعت ۹ ونیم شب ۲۹ دی ماه بنده به همراه دوستان جهادگر به روستای بنوار رسیدیم، بارندگی شدید بود و  مردم نگران محصول و خانه های خود بودند چون حاصل یک سال خود را در معرض نابودی میدیدند، با پرس و جو از اهالی جریان را دریافتم.

قضیه از آن قرار است که حوالی ساعت ۱۱ صبح، دیواره خاکی کنار سد و ورودی زهکش روستای بنوار شکست که با اقدام فوری اهالی با گل و گونی خاک ترمیم شد، که همان موقع مراتب به حضور مسئول شهرستان از طرق مختلف داده شد، لیکن اقدام خاصی رخ نداد.

تا ساعت ۲۰ که اهالی اطلاع دادند دیواره کناره کانال زهکش فرو ریخته و آب فراوانی دارد وارد زهکش روستا میشود و امکان به زیر رفتن خانه ها و زمینهای کشاورزی وجود دارد که با اطلاع بچه های جهادی ۲۵ نفر وارد روستا شدیم اما کار از کار گذشته بود و همانطور که در فیلم مشاهده میکنید کار از بیل دستی و گونی گذشته بود و نیاز به بیل مکانیکی زنجیر دار می بود.

همان لحظه به امام جمعه تماس گرفتم و جواب دادن و موضوع رو به ایشان اطلاع دادم و ایشان سریعا خود را رساند(زودتر از بقیه مسئولین) اما فرماندار با پیامک اعلام کردن که به  بخشدار خنافره و دهیار  دستور پیگیری دادند.

در نهایت با پیگیری های رسانه ای، جهادگران و مردم روستا و بخشدار بیل مکانیکی مهیا شد در کنار آن هم با پر کردن گونی و تنه های نخل به بستن سیل بند کمک کردیم، خداروشکر از بحران بزرگ جلوگیری شد و مردم هم با خیال راحت به خانه ها برگشتند.

اگر اقدام به موقع مردم و جهادی های روستا و جهادگران شادگان نبود معلوم نبود فاجعه بزرگ سیل تمام خانه ها و زمین های کشاورزی روستا را از بین ببرد و مثل سال های گذشته مردم خانه و زندگی شان به خطر بیفتد. 

۱

 

۲

 

 

Video file

 

 

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.