پنجشنبه 1401/12/25 - 08:34
خوزستان
سارا قنبری
استاندار خوزستان تاکید کرد:

بلوغ و رشد کشور با رشد صنایع کوچک/ پیوند صنایع بزرگ و کوچک به اقتصاد کمک می کند

حسینی محراب در افتتاحیه نمایشگاه طلایه داران اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه صنایع بزرگ از صنایع کوچک نشات می گیردگفت؛ برپایی چنین نمایشگاه هایی نشانه رشد و بلوغ کشور در صنایع کوچک و مشاغل خانگی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی خوزستان؛

نمایشگاه طلایه داران اقتصاد مقاومتی و شکوه هجرت با حضور مسئولین استان و کارآفرینانی از ۱۶ استان  سراسر کشور و شهرستان های خوزستان در ۳۴۰ غرفه افتتاح گردید.

استاندار خوزستان در ابتدای این آئین برپایی چنین نمایشگاه‌هایی را نشانه بلوغ و رشد کشور در صنایع کوچک و مشاغل خانگی دانست و اظهار داشت: امروز عزیزانی با کمترین هزینه و بیشترین تلاش که ناشی از اراده تسلسل ناپذیر آن‌ها است؛ تولیداتشان را در معرض دید عموم قرار دادند و امیدواریم که با استقبال خوب مردم قدمی برای خودکفایی این عزیزان برداشته شود.

 

حسینی محراب بر نقش‌آفرینی جوانان در عرصه‌های مختلف به ویژه مسائل اقتصادی تأکید کرد و بیان داشت: هرجایی که جوانان ما وارد عرصه اقتصادی می شوند و با ذهنیت فعال خود به طراحی می‌پردازند؛ نتیجه خوبی در پی داشته است.

 

وی با بیان اینکه تولیدات باید متناسب با نیاز صورت گیرد؛ عنوان داشت: صنایع بزرگ از صنایع کوچک نشأت می گیرد، آنچه که ما از کشورهای دیگر می‌بینیم این است که به خوشه‌های صنعتی توجه کرده اند و تولیدات خود را متناسب با نیازهای کارگاه‌های متوسط و کوچک انجام دادند و سپس این صنایع را با صنایع بزرگ پیوند می‌دهند.

 

استاندار خوزستان افزود: هر چه هزینه های تولید کاهش یابد در مقابل قدرت رقابت افزایش خواهد یافت.

 

حسینی محراب بر ایجاد امید در جامعه تأکید داشت و تصریح کرد: ما به امیدآفرینی نیاز داریم، زمانی که افزایش تولید ملی هدف قرار گیرد به همه خواسته‌های خود خواهیم رسید.

 

وی در پایان از فعالان فضای مجازی و رسانه‌ها خواست تا خودباوری غرفه‌داران این نمایشگاه را که مصداق بارز ” ما می‌توانیم” است را به تصویر بکشند.

 

لازم به ذکر است؛ نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و توانمندی گروه‌های جهادی و کارآفرینان در راستای نمایش توانمندی ۲۵۰۰ گروه جهادی خوزستان و با حضور کارآفرینان استانی و کشوری در ۳۴۰ غرفه نمایشگاه‌های شکوه هجرت و طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی در اهواز برگزار شده است.

این نمایشگاه در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر خدمت رسانی برای تحقق عدالت و پیشرفت، سازمان بسیج سازندگی سپاه حضرت ولی عصر (عج) خوزستان با هدف ارائه خدمات گروه‌های جهادی و حضور تولیدکنندگان جهت معرفی محصولات صنایع دستی و تبدیلی کشاورزی اقدام به برگزاری نمایشگاه‌های شکوه هجرت و طلایه دارن اقتصاد مقاومتی کرده است.

 

در این نمایشگاه از دستاوردهای طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی، محصولات تولیدی کارآفرینانی از استان و سطح کشور در ۳۴۰ غرفه در محل نمایشگاه بین المللی اهواز رونمایی می‌شود.

 

گفتنی است این نمایشکاه به منظور نمایش دستاوردهای جهادگران بسیج سازندگی و کارآفرینان، این نمایشگاه از  ۲۴ اسفندماه تا ۲۸ اسفندماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی اهواز آماده بازدید عموم علاقه‌مندان است.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.